ساخت سایت رستوران، کافی شاپ و فست فود نیازی به داشتن محل و رستوران ندارد، می توانید سایت هایی نظیر اسنپ فود، ریحون و ... ایجاد کنید تنها کافی است برای ارائه لیست منو با چندین رستوران قرارداد ببندید و درصدی را برای فروش محصولات آن ها دریافت کنید. اینکار تا حدودی شبیه به سایت های تخفیف است.

ویژگی های ساخت سایت رستوران، کافی شاپ و فست فود

در ادامه به اصلی ترین ویژگی های ساخت اینگونه سایت ها می پردازیم.

  • بیوگرافی:

اطلاعاتی در رابطه با رستوران و فست فود و کافی شاپ خود را ارائه دهید تا بازدیدکنندگان و مشتریانتان بتوانند بیش تر با شما و تاریخچه رستوران آشنا شوند، این اطلاعات می تواند شامل تاریخچه، سال تاسیس و دیگر اطلاعات باشد.

  • شعبه های ما:

اگر دارای شعبات مختلف هستید این صفحه مختص معرفی شعباتتان است. می توانید این صفحه را به سایت های آن ها نیز لینک دهید یا صفحه ای خاص را نیز برای آن ها طراحی کنید.

  • گالری:

این بخش را می توانید به دسته های مختلف مانند تصاویر غذا، تصاویر سالن رستوران، تصاویر میزبانی ما و... تقسیم کنید. اینکار باعث آشنایی بازدیدکنندگان نسبت به غذاها و خدمات شما می شود. در نتیجه بازدیدکنندگان پیش از ورود به صورت حضوری به راحتی می توانند از نمونه های شما دیدن کرده و به رزرو رستوران شما برای مراسم های خود بپردازند.

  • اخبار و رویداد:

می توانید این بخش را برای اطلاع رسانی رویداد ها و اخبار مربوط به خود ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان و مراجعه کنندگان از آن ها آگاه شوند. می توانید با افزودن بخش مقالات، مقالاتی را در رابطه با تهیه غذا و ... ایجاد کنید این مطالب و مقالات باعث حضور بازدید کنندگان در سایت شما می شود.

  • منو:

منو خود را در این قسمت قرار دهید این منو می تواند در تب های مختلف عرضه شود که بخش های اصلی مانند پیش غذا، غذای اصلی ، نوشیدنی ها و ... را ایجاد کنید. همچنین می توانید منو خود را به صورت Pdf نیز ارائه دهید تا مشتریان همیشگیتان بتوانند به راحتی آن را دانلود نمایند.

  • امکان رزرو آنلاین:

علاقه مندان به رزرو می توانند اینکار را به صورت آنلاین انجام دهند در نتیجه نیاز به مراجعه حضوری در محل نداشته که اینکار هم به نفع شما و هم به نفع مشتریانتان است. همچنین می توانید بخشی را برای سفارش آنلاین طراحی کنید تا اشخاصی که قصد سفارش آنلاین دارند به راحتی قادر به انجام اینکار باشند.

  • طراحی صفحه وب رزرو میز:

با طراحی این صفحه مانند پلان سینما مشتریان می توانند محل دقیق میزها را مشاهده نمایند و بسته به سلیقه و تعداد افراد، میز دلخواه خود را رزرو کرده و اگر قصد دریافت خدمات خاصی را دارند نیز اقدام به رزرو آن ها نمایند.

از ملزومات فنی برای سایت می توانیم به بهینه سازی و سئو سایت اشاره کنیم. اینکار باعث می شود تا کاربران با جستجویکلمات کلیدی مانند  رستوران و... صفحه شما را در لیست جستجوی گوگل مشاهده کرده و باعث افزایش بازدید کنندگان شما می شود. سئو سایت در طراحی اختصاصی به صورت رایگان انجام می شود.

 
Image result for ‫ساخت سایت رستوران، کافی شاپ و فست فود‬‎

می توانید برای مشاهده مقالات آموزشی در رابطه با سئو به بخش مطالب بهینه سازی وب سایت نیز مراجعه کنید. اگر قصد طراحی و ساخت سایت خود را دارید، پنل مدیریتی آسان سامانه سایت سازی ما به گونه ای طراحی شده که می توانید بسته به نیاز خود آن را به بهترین نحو ایجاد نمایید.