Holus، با موفقیت در جمع آوری سرمایه، هولوگرام‌‌های سه‌بعدی را به خانه و محل کار می‌آورد

Holus، با موفقیت در جمع آوری سرمایه، هولوگرام‌‌های سه‌بعدی را به خانه و محل کار می‌آورد

شماری از افراد با این سخن که گوشی‌های هوشمند دنیا را در دستان ما قرار داده، مخالفند؛ به اعتقاد این افراد گجت‌های موبایل تنها تصاویری تخت و دو بعدی را به ما نمایش می‌دهند؛ از این‌رو اخیراً فعالیت در حوزه‌ی توسعه‌ی فناوری مبتنی بر واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هولوگرام شتاب گرفته است. یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های کیک استارتر که سرمایه‌ی خوبی را نیز در همین رابطه جذب کرده، Holus نام دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

 فناوری‌ها با شتاب بیشتری پیشرفت می‌کنند و در این مسیر تعاریف جدیدی به پیرامون ما وارد می‌شوند. پس از انقلاب گوشی‌های هوشمند، بشر براساس طبع ناراضی خود و عطش برای رسیدن به شرایط بهتر، به سراغ کشف فناوری‌های بهتر و واقعی‌تری رفته است. به نظر می‌رسد نسل جدید گجت‌ها که در آینده‌ی نزدیک در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، ورای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی که این روزها طرفداران زیادی را به خود جذب کرده، مبتنی بر هولوگرام خواهد بود. هولوس یکی از این پروژه‌ها است که اخیراً تبدیل به یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های موجود در کیک استارتر شده است.

هولوس چیست؟

هنوز بسیاری از افراد، استفاده از هولوگرام را متعلق به فیلم‌های سینمایی در ژانر علمی-تخیلی می‌پندارند. اما واقعیت چیز دیگری است؛ چراکه احتمالاً در آینده‌ی نه چندان دور، این فناوری در قالب محصولات تجاری وارد زندگی‌ ما خواهد شد. هولوس را باید اولین نمایشگر هولوگرافیکی خواند که احتمالاً راه خود را به سوی منازل و اتاق‌های کار خواهد گشود.

پروژه‌ی هولوس را باید ترکیبی از فناوری‌های پیشرفته خواند که قادر است محتوای مورد نیاز برای نمایش را از کامپیوتر، تبلت یا گوشی‌های هوشمند متصل شده دریافت کرده و تبدیل به یک محتوای نمایشی سه بعدی کند. شاید در ابتدا چنین امری غیرممکن به نظر برسد، اما به طور قطع این گجت از جمله‌ی محصولاتی خواهد بود که می‌تواند همه را شگفت زده کند. یقیناً چنین گجتی کاربردهای بی‌شماری را به همراه خواهد داشت.