Login|Shop Makers| Ads Maker | SMS

چگونه محتوای عامه پسند تولید کنیم

چگونه محتوای عامه پسند تولید کنیم
محتوای تولیدشده توسط برند شما نباید تضادی با اهداف شرکت داشته باشد. بنابراین باید مخاطبان خود را شناسایی کنید و نسبت به موضوع مورد نظر خود وفادار بمانید.

این روزها فضای اینترنت پر از محتوای غیر حرفه‌ای است که با هدف کلیک کردن و تبلیغات تولید می‌شوند. مطمئنا هیچ برندی دوست ندارد محتوایی که تولید می‌کند مورد علاقه‌ی مخاطبانش قرار نگیرد. برای نوشتن یک محتوای جالب نیازی نیست نویسنده باشید. شما با حداقل مهارت نویسندگی نیز می‌توانید محتوای جذاب تهیه کنید. تولید کردن محتوا کار آسانی نیست و زمانی که صحبت از تولید محتوا برای شرکت یا برند در میان باشد، این کار سخت‌تر می‌شود. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که نمی‌دانید چگونه می‌توان محتوای عامه پسند تولید کرد، اصلا نگران نباشید. ما قصد داریم در این مقاله‌ی زومیت راه‌های تولید یک محتوای تأثیرگذار را با شما در میان بگذاریم.

content

۱- از طرف خودتان صحبت کنید نه از طرف شرکت

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که اغلب شرکت‌ها مرتکب می‌شوند این است که پست‌های وبلاگ را از زبان شرکت می‌نویسند. انجام چنین کاری این احساس را به خواننده منتقل می‌کند که شما خودتان هیچ تجربه‌ای ندارید و سعی دارید قضایا را از دیدگاه شخص دیگری بیان کنید. شما نماینده‌ی شرکت هستید و این یعنی لحن بیان مقاله باید از زبان خودتان باشد. برای افزایش تأثیرگذاری مقاله باید از ضمایر «من» و «ما» استفاده کنید. شاید این کار در آغاز کمی سخت به نظر برسد؛ اما به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد. این استراتژی در مورد شرکت‌های بزرگ نیز صدق می‌کند. بزرگ بودن یک شرکت به معنای استثنا بودن آن نیست و محتوای آن باید همانند سایر شرکت‌ها تولید شود.

۲- با یک داستان شخصی آغاز کنید

آیا هنوز نمی‌دانید چگونه باید تولید محتوا را آغاز کرد؟ از یک داستان یا تجربه‌ی شخصی آغاز کنید و سپس موضوع را به کسب‌و‌کار مرتبط سازید. سعی کنید چند نکته و درس مهم از آن استخراج کنید تا مردم به خواندن مقاله‌ی شما تشویق شوند.

هیچ‌کس دوست ندارد یک سری نصیحت‌های تکراری و عمومی بشنود. اغلب مردم دوست دارند داستان بخوانند. آن‌ها می‌خواهند بدانند شما چه درسی از مشکلات گرفته‌اید. هر شخصی دوست دارد مهارت‌های خود را افزایش دهد و بهترین راه برای انجام چنین کاری، خواندن اشتباهات و تجربیات دیگران است.

۳- تولید محتوا در زمان نیاز بهترین استراتژی تولید محتوا است

متخصصان تولید محتوا معتقدند یک برند تنها زمانی باید محتوا تولید کند که بخواهد چیزی را با دیگران به اشتراک بگذارد. اگر چیزی برای گفتن ندارید، پس مطلبی به اشتراک نگذارید. هیچ شخصی دوست ندارد زمانی که وارد وبلاگ یک شرکت بیمه می‌شود، مقاله‌هایی مانند «۵ دلیل سرمایه‌گذاری روی بیمه» را بخواند. زمانی که حرفی برای گفتن دارید، آن را قالب یک پست وبلاگ منتشر کنید. شما نیازی به جلب توجه ندارید. بنابراین پست‌های این چنینی را کنار بگذارید و محتوای تأثیرگذار تولید کنید. همچنین اگر هفته‌ها طول کشیده است تا در مورد استراتژی تولید محتوای خود تصمیم بگیرید و هنوز به نتیجه‌ای نرسیده اید، بهتر است این موضوع را به‌طور کلی کنار بگذارید. زیرا تجربه ثابت کرده است که در چنین مواقعی معمولا پروژه‌ها با شکست مواجه می‌شوند.

اگر می‌خواهید خوانندگان وفادار داشته باشید باید همواره در مورد یک موضوع محتوا تولید کنید. یکی از اشتباهات بزرگ تولیدکنندگان محتوا این است که محتوای تولیدی‌شان هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد. انجام این کار هیچ ایرادی ندارد؛ اما زمانی که مخاطبان خود را به‌طور دائم عوض می‌کنید؛ نباید انتظار داشته باشید که آن‌ها هم نسبت به شما وفادار باشند.

content

۴- عکس شاخص محتوا باید جالب باشد

عکس شاخص محتوا مانند ویترین فروشگاه است و توجه مخاطب را در نگاه اول جلب می‌کند. بنابراین هرچقدر جذاب‌تر باشد، مخاطبان بیشتری جذب خواهد کرد.

۵- در مورد مطالبی محتوا تولید کنید که شما را آزار می‌دهند

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که اغلب ما هنگام استراحت با همکاران خود در مورد موضوعاتی صحبت می‌کنیم که ما را آزار می‌دهند؟ اگر پاسختان مثبت است یعنی موضوعی خوبی برای تولید محتوا در اختیار دارید. زیرا انسان‌ها معمولا در چنین شرایطی با شور و اشتیاق بیشتری محتوا تولید می‌کنند. برای انتخاب تیتر چنین محتوایی بگویید که چرا شرایط فعلی موضوعی از نظرتان نامساعد است و چه پیشنهادی برای بهتر شدن آن دارید. اگر چنین محتوایی را با لحن خودتان بنویسید مخاطبان این موضوع را درک می‌کنند و با محتوای شما درگیر می‌شوند.

۶- برای پیدا کردن ایده‌های جدید، مانند بچه‌ها فکر کنید

معمولا هیچ‌کدام از ما محتوایی که تولید می‌کنیم با حرف‌هایی که می‌زنیم شباهتی ندارند. درصورتی‌که بچه‌ها هیچ محدودیتی برای حرف‌هایی که می‌زنند قائل نمی‌شوند. شما نیز باید همین کار را برای تولید محتوا انجام دهید. افراد بزرگ‌سال حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما به هر دلیلی از انتشار آن‌ها خودداری می‌کنند.

Leave comment

All fields have * are required

Our Team

Manager 1

Engineer Mehdi Abedi

Engineer Mahdi Abedi, Director of the Iliya Group, has a brilliant record in managing several collections, including the Iliya Group, the Royal Steel Corporation and several other collections with many experiences in the management of the complex.

 

Manager 2

Engineer Soheila Tareh

Ms. Soheila Tareh, a senior marketing and market leader with her brilliant record of years of marketing and market leadership and market leadership, is in charge of the Iliya Group.

 

Mr.RezaNejad

Sales and Marketing Expert

Customer affairs and online responsiveness

 

محسن رضانژاد

Mr.Bayat

Sales and Marketing Expert

Customer affairs and online responsiveness

 

Manager 4

Mr.Abedi

مهندس عباس عابدی کارشناس سخت افزار

Responsible for hardware and server support

 

Manager 3

Miss.Hamidi

Graphic designer

Design, banner, logo, photography

 

Manager 4

Mr.Sezavar

Web designer and designer

عMember of the Ilya Group's Visual Programming and Development Team

 

Manager 3

Mrs.Asadi

Web designer and designer

Member of the Ilya Group's Visual Programming and Development Team

 

Manager 4

Mr.Bagheri

Programmer and app designer

Member of the Android and iOS app design team

 

Manager 3

Miss.Karami

Programmer and app designer

Member of the Android and iOS app design team

 

Manager 4

Mr.Jalali

Marketing and Sales Manager

Marketing and sales manager of Ilyaweb in Gorgan

 

محمد طاهر جلالی

Mr.Kazemi

Representative of Ilyaweb in Gorgan

Representative of Ilyaweb and director of the Gorgan tweet shop

 

Manager 4

Organic Food

The Ilya Group has begun its work with the mission of linking business and the Internet to its customers since 1390, and since its inception, it has focused on the opportunities created in the web, the Ilya team believes that by relying on The young and creative force and the use of the experiences of online business elders can boost and grow your online business in different areas.

Customers comments

  • Site Manager Ahmadi Roshan

    Thank you for doing your work and patience in providing services, and attending you at various times to advise.

  • 1
  • 2
  • 3

Contact Us

 info (@) ilyaweb.com
  (0098)2166177804
 02166177816
 (0098)9395187902 Telegraph Consultation
 09108159608
 
 Office of Technology:Iran,Tehran Square Revolution, next to Metro, No. 33
 Office of Marketing: Iran,Tehran,Shaghayegh Square, 18th Floor, 4th Floor